ADRESE TESLİM AKÜ ve YERİNDE MONTAJ HİZMETİ
ŞİMDİ ARAYIN! MOBİL EKİBİMİZ AKÜNÜZÜ GETİRSİN

İnci Akü, Mutlu Akü, Varta Akü, EAS Akü, Çelik Akü, Hugel Marka Aküler
60 AMPER AKÜLER 200TL – 500TL ARASINDA DEĞİŞECEKTİR

Fiyatlarımız Marka ve Modele göre değişmektedir.
Güncel Fiyat ve bilgi için Lütfen bizi arayın

0538 559 16 97 | WHATSAPP DESTEK


60 Amper Akü

Aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayarak kullanılmasını sağlayan araçlardır. Özellikle araba motorlarının çalışması için kullanılan akülerin görevi, marş motoruna elektrik akımı vermek ve motor çalışırken araç içinde dolaşan elektrik enerjisinin dengesini yapmaktır. Akü araç içindeki voltajın bir kısmını üzerine alarak aşırı voltaj yükselmelerinin önüne geçer. Akülerin içinde birbirine pozitif ve negatif bağlanmış kablolar bulunur. Böylelikle aracın çalışması için gereken elektrik enerjisi motora aktarılır. Aküler kurşun asit, nikel kadmiyum ve nikel demir gibi çeşitlerden üretilir. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan akü çeşidi kurşun-asit akülerdir. Kurşun-asit kullanılarak imal edilen aküler kuru ve sulu olmak üzere ikiye ayrılır. Sulu aküler genellikle otomobillerde kullanılan oto akülerdir. Oto aküleri kendi içlerinde kapalı ve açık olarak ikiye ayrılır. Kapalı akülerin özellikleri içine su eklenememesidir. Bu özellikleri ile yüksek voltajlı araçlara takılması daha uygun olacaktır. Otomobillerde genellikle su eklenebilen aküler kullanılır. Aküden en yüksek oranda verim alabilmek için rutin bakımlarının mutlaka yaptırılması gereklidir. Akülerin etiketlerinde yer alan kapasite aküden faydalanılabilen enerji miktarını gösterir. Buna göre 60 amper akü etiketi de akünün yüzde olarak verebileceği enerjiyi simgeler.

60 Amper Akü Modelleri

Aküler su eklenebilen açık modeller ve eklenmeyen kapalı modeller olarak üretilir. Yaygın olarak kullanılan akü çeşitleri, kurşun- asit akü modelleridir. Elektrikli separatörlere emdirilmiş akü modeller gaz çıkışı minimum olan akü modelleridir. Bu yüzden kullanımları oldukça güvenlidir. Rafta bekleme ömürleri de oldukça uzun olan bu akülerde asit taşması veya sızdırması problemi yaşanmaz. 60 amper akü modelleri arasından seçim yaparken çok fazla marş basımı yapılan taksi vb araçlar için 72 Ah aküleri seçmek ideal olacaktır. Standart kullanılan araçların çalışması ve diğer aksamlara elektrik sağlanabilmesi için 60 amper akü yeterlidir. 12 volt 60 amper akü çeşitleri günlük hayatın yoğunluğunda kullanılmak üzere satışa sunulur. yoğun marş basımlarında düzenli performans sağlar. Çevre dostu ve enerji tasarrufu özellikleri vardır. 12 volt 60 amper akü kullanarak günlük işlerinizi yüksek performans ile yapabilirsiniz. Daha az hava kirliliği sağlayan bir başka akü çeşidi ise 60 amper jel akü modelidir. Daha yüksek amper ile daha yüksek güç ve uzun süre kullanım kolaylığı sağlar. Jel aküler sulu akülere göre daha yüksek teknoloji ile üretilen akülerdir. Jel akülerin kullanım performansı klasik sulu akülere oranla daha yüksek olmaktadır. Yoğun performanslı kullanımda jel aküler sulu akülere oranla daha dayanıklı bir performans sergilerler. Ayrıca jel aküler sulu akülere oranla daha uzun ömürlüdür. Oda sıcaklığında kullanılan bir jel akü uzun süre yüksek performans ile çalışabilir. Dar, uzun ve düz kutup mevcut aküler için 60 amper dar akü kullanmak doğru olacaktır. Aracınızdan yüksek performans almak istiyorsanız, 60 amper dar akü modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Akü ölçüleri araç türüne ve kullanım alanına göre değişiklik gösterir. 60 amper akü ölçüleri de her ihtiyaca uygun olarak değişebilir. Genellikle yüksek performans sağlayan araçlarla uyumlu ölçüdedir. Akü tercihi yapmadan önce bağlantı noktaları ve düz kutup olup olmadığına dikkat edilerek akü tercihi yapılmalıdır.

60 Amper Akü Fiyatları

Akü performansları etikette yazan değerlerine göre değişiklik gösterir. 72 ah aküler yüksek performans sağlayan ve sürekli marşın aç-kapa yapıldığı araçlar için uygundur. 60 amper akü fiyatları da akü markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Piyasada çok çeşitli marka ve modellerde akü ürünleri bulunur. Fiyatları etkileyen başlıca şeyler öncelikle akünün markası ve performans değeridir. Kaliteli akü markalarının ürettiği aküler piyasadaki diğer ürünlere kıyasla fiyat olarak yüksek olabilir. Ancak sağladığı performans bakımından buna değer özelliktedir. Akülerden yüksek performans alabilmek için araç ile mükemmel uyumlu olacak ürünleri tercih etmek gerekir. Uzun ömürlü kullanım ve devamlı akü masrafına girmekten kurtulmak için akünün bakımları tam yapılmalı ve araç ile uyumlu modeller tercih edilmelidir. Akü fiyatları popüler marka ve modellere göre değişiklik gösterebilir. Çok tercih edilen markalardan alışveriş yaparak satın alma sonrası teknik destek hakkı da elde edebilirsiniz.